Motor vyloupil Eden a je ve hře o extraligu
Parádní výkon a hodně cenné tři body. První polovinu baráže o extraligu uzavřeli hokejisté ČEZ Motoru vítězstvím 3:1 v Praze na Slavii a vrátili se znovu do hry o účast v nejvyšší soutěži. Již v úterý se Jihočeši představí v Olomouci. V doslova narvaném Edenu, kam hosty přijela povzbudit opět nevídaná skupina fanoušků, byl tým trenéra Petra Rosola od úvodních minut lepší. „Naši diváci byli opět fanstastičtí. Patří jim velké poděkování," vzkazuje trenér skvělým příznivcům klubu. Důležitý první gól padl už ve čtvrtém minutě, kdy napřáhl kapitán Straka a jeho přesná střela jen cinkla o tyčku Furchovy klece. Naštěstí z té správné strany a Jihočeši vedli. V první třetině Jihočeši hráli jako z partesu. Pajič ještě nastřelil v přesilovce tyč a Motor měl i řadu dalších šancí. „Měli jsme navrch a bylaa škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký gól. Mohli jsme odskočit dříve," konstatoval Rosol. Po změně stran Slavia přece jen srovnala krok a ve 29. min. také skóre. Knotova střela od modré se odrazila od Sklenáře a přeletěla výborného Bláhu až do branky. „Bylo jasné, že takové mužstvo, jaké Slavia má, nemůžeme šedesát minut válcovat. Byla tam pasáž, kdy nás Slavia zatlačila, ale gólové šance si nevytvořila. Do toho jsme ji nepustili, i když opticky to možná vypadalo jako docela velký tlak," všiml si kouč. Ve třetím dějství už tahal za delší konec zase Motor a v 54. min. se také dočkal sladké odměny, když se po Nouzově přihrávce trefil přesně do horního růžku Kuchejda. Výhru hostí pak zpečetil po samostatném úniku Nouza. V brance odvedl skvělý výkon Ondřej Bláha, který se vrátil do základní sestavy po dvouzápasové pauze, kdy ho nahradil Gába. „Gábič nebyl minule úplně jistý, tak jsme vsadili na Blaženu, jenž byl vynikající," ocenil výkon gólmana. Motoru výrazně pomohla páteční premiérová barážová výhra s Olomoucí. Hráči se přesvědčili, že i v této soutěži mohou vyhrávat. „Každá výhra pomůže. Všechny bolístky se pak rychleji hojí. Kromě domácího zápasu s Chomutovem, kdy byl soupeř lepší a přehrál nás, jsme v těch dalších měli i trochu smůlu, i když jsme nehráli špatně. Teď se štěstíčko zase malinko přiklonilo k nám. Ale samozřejmě jsme mu šli naproti," ocenil výkony svých svěřenců. Díky výhře se Jihočeši znovu vrátili do boje o extraligu. „Zase jsme tabulku baráže trochu zamotali," šibalsky se Petr Rosol usmál.
Wo jetzt?
Policie hledá noční chuligány
Problém několika lidí řešili v neděli po čtvrté hodině ráno českobudějovičtí strážníci. K vyřizování účtů neváhali soupeři podle svědků v ulici B. Smetany využít ani popelnice, které tady stály. Když strážníci přijeli na místo, účastníky potyčky už v ulici nenašli, ale natrefili na ně nedaleko. Byla mezi nimi také devatenáctiletá dívka, která se do křížku se zákonem dostala již v době své nezletilosti. Dotyčná mladá žena i její společníci prý popřeli, že by se vzájemně napadali. Vysypanou popelnici měl podle nich na svědomí jejich další kamarád, který však z místa utekl ještě před příjezdem strážníků. Ve spěchu dokonce na místě zanechal zaparkované vozidlo tak, že ho strážníci museli nechat jako překážku silničního provozu odtáhnout. Provozovatel tohoto vozidla bude nyní muset zaplatit odtah vozidla a pokutu do výše 2000,- Kč. Policisté stále po pachateli pátrají.
Zeig mehr
Mladá dívka se pokusila o sebevraždu
Policii se v sobotu podařilo zachránit mladou dívku z Českých Budějovic. Když odešla z domova, rodičům zavolala, že chce skočit pod vlak. O sebevraždu se již dívka v minulosti chtěla pokusit. Policisté okamžitě vytvořili veškerá opatření, která by napomohla k rychlému dohledání dívky, a upozornili i pracovníky Českých drah. Po opakovaných pokusech dovolat se pohřešované dívka telefon zvedla. „V té chvíli již policisté věděli, že se nachází u koridoru, kudy za několik minut projíždí vlak. Komunikace s dívkou se ujala policistka a dokázala ji přesvědčit, aby od svého jednání upustila. S mladou dívkou mluvila do té doby, než přijela policie na osudné místo. Taková jednání se v poslední době vyskytují poměrně často. Je dobré, že tentokrát policie stačila včas zasáhnout a zachránila tím mladý život.
Zeig mehr
Cesta do finále KP vede přes Český Krumlov
První zápas se hraje v pátek večer v 19hod. na stadionu Slavoje! Českobudějovický trenér Jiří Fedur prý neměl svůj tip, jak středeční duel ve Veselí dopadne. „Tady je možné všechno! Výsledek 2:0 pro domácí odpovídá tomu, že se nedalo moc kalkulovat, kdo postoupí. Podle zpráv, které mám, došlo i ke hromadné rvačce, takže to byl boj," komentuje Jiří Fedur čtvrtfinálovou sérii, která jako jediná dospěla ke třetímu dějství. Hokejisté Českého Krumlova po odečtení devíti bodů David servisu vyhráli základní část krajské ligy. „Určitě se nám pojede v pátek lépe do Krumlova než do Písku," prohlašuje Jiří Fedur, aniž by chtěl kohokoli podcenit. „Ono platí, co říká každý trenér, že play off je něco jiného. Vidíme to na Motoru a uvidíme to i v extralize, že překvapení se dějí. Jen si nikdo nepřeje, aby to bylo na jeho účet, a nepřeji si to ani já," podotýká kouč, který kvůli trestu nesměl v 1. kole na střídačku. Domácí zápas sledoval z restaurace společně s prezidentem klubu, zatímco tým koučoval Roman Fousek za asistence Františka Mrázka, jenž nesmí hrát. „Věřím, že v pátek už se na střídačce objevíme, protože trest není adekvátní," postěžoval si Fedur. O kvalitách hokejistů Českého Krumlova nechtěl příliš hovořit. „Řeknu jedno, a to, že věřím v sílu našeho mužstva. Když kluci podají výkon v rámci svých možností, tak bychom měli postoupit dál. Ale hraje se na ledě." Po posledním vzájemném utkání zaznělo z David servisu, že tvrdý, agresivní hokej technicky založeným oporám Krumlova nesedí. „Je to bojovné, dobře bruslící mužstvo, které je, myslím, i dobře poskládané. Což ukázalo tím, že hrálo celou sezonu na čelo. V kraji patří do špičky, takže pozor na ně!" varuje Jiří Fedur. Věří, že David servis má v arzenálu dost hokejových zbraní, aby „medvědy"vyřadil. „Každé mužstvo má na soupeře recept. Věřím, že my jsme pro každého nepříjemným soupeřem a budeme pokračovat v tom, co hrajeme celou sezonu," poznamenal pro Deník Jiří Fedur. Do sestavy se vrací po jednom utkání útočník David Janda. „Budeme kompletní, a to mě utvrzuje v tom, že bychom měli uhrát solidní výsledek," uvedl kouč. David servis přišel o výhodu domácího prostředí v případném třetím zápase, o to důležitější je pro něj zahájit sérii vítězstvím. Ví, že v Pouzarově centru nastoupí v semifinále jen jedenkrát… a to v neděli od 18 hodin.
Zeig mehr