Vodní svět v Českých Budějovicích ?
Rada města České Budějovice schválila změnu územního plánu v lokalitě Čtyři Dvory. Namísto plánovaného projektu koncertního a kongresového centra známého jako Rejnok, by mohlo v Budějovicích vzniknout volnočasové rekreační centrum neboli vodní svět. Areál by stál mezi sídlištěm Máj a Vltava a reagoval by na potřeby obyvateků města České Budějovice. Inspirace pro možný akvapark vychází z Multifunkčního sportovního areálu v Praze na Chodově.
Kam dál?
Navedl policii do domu plného konopí
Pedál sešlápl řidič VW Passat v sobotu odpoledne, když se ho na Novohradské ulici snažili zastavit policisté. Muž se domníval, že strážce zákona setřásl, když ujel v okolních ulicích. Ale spletl se. Policisté za pomoci přivolaných posil zmizelé auto našli v jedné z okrajových částí Budějovic. Hlídka se za mladým mužem vydala do domu, který ukrýval i další překvapení. Pěstírnu konopí se vším všudy, tedy s osvětlením, zavlažováním atd., řekl jeden z policistů. Policisté muže zadrželi a po lékařské prohlídce jej převezli do cely. Pod vlivem drog totiž usedl za volant i přes vyslovený zákaz řízení. Šetření navíc ukáže, zda se muž dopustil trestného činu na úseku návykových látek a drog. Těchto případů stále přibývá, proto je třeba proti nim hned v začátku zasáhnout, tvrdí experti protidrogového oddělení.
Zobrazit více
Uzavírka Senovážného náměstí v Českých Budějovicích
S úpravami křižovatky na Senovážném náměstí, kde se připravuje jízdní pruh pro autobusy MHD ze Žižkovy třídy směrem k ulici Na Sadech a zároveň úpravy světelné signalizace, dojde v termínu sobota 24. 10. až neděle 1. 11.2020 k omezení provozu. Řidiči musí počítat s uzavírkou křižovatky Senovážné náměstí s výjimkou MHD víkendech 24 – 25.10 a 31.10. a 1.11.2020 a s částečnou uzavírkou křižovatky Senovážné náměstí 26.10. - 30.10.2020. Vyznačena bude objížďka ve směru z ulice Na Sadech ulicí Rudolfovská a Nádražní a ve směru opačném ulicemi Mánesova a Čechova.
Zobrazit více
Vážná dopravní nehoda u Českých Budějovic
Během sobotního odpoledne došlo nedaleko Českých Budějovic u obce Čejkovice k vážné dopravní nehodě. Při této havárii se střetlo několik automobilů. Díky závažnosti této nehody neselo zasahovat několik jednotek záchranné služby a také vrtulnák, který transportoval několik vážně zraněných do českobudějovické krajské nemocnice. Tako dopravní nehoda zablokovala provoz na trase České Budějovice - Písek na dvě hodiny a byla průjezdná jen jednosměrně.
Zobrazit více
