Letní kino v září 2020
I když prázdniny jsou minulostí, letní kino Háječek ještě nekončí. Na září má připravené přídavky.
V pátek 4. září uvidíte hru Můj sluha Saturnin Marešovy divadelní společnosti. Na druhý den přijďte na předpremiéru pohádky Princezna zakletá v čase za účasti herců. V neděli zazní na koncertě filmové melodie a pocta Ennio Morriconemu. V pátek 11. září přijde na řadu projekce snímku Slunce, seno, jahody, který si vybrali diváci, s živou hudbou. Večer zakončí program v sobotu 12. září s Hříšným tancem, kvůli němuž provozovatelé kina podepsali smlouvu se studiem Los Angeles, aby vyhověli divákům.
Kam dál?
Zlodějské konto má přes čtvrt milionu
Desítky trestných činů má v Českých Budějovicích na svědomí 38letý muž, jehož konání policisté objasnili. Během roku kradl jízdní kola a další věci jako nářadí, akumulátory z nákladních vozidel či malý motocykl. Pachatel vykrádal sklepy, kolárny, chaty a penziony, ale kradl i na ulici. Také řídil, i když přišel o řidičák. Celkově krádežemi způsobil škodu za skoro 280 000 korun.
Zobrazit více
Výpomoc lidem bez domova
Pomoci azylového Domu sv. Pavla v Českých Budějovicích mohli v několika předešlých mrazivých dnech využít lidé bez domova víve než obvykle. Protože noční teploty klesly až pod minus pět stupňů Celsia, byla jídelna v charitativním zařízení otvřena i přes noc. Bezdomovci, kteří nechtějí využívat nocleh nebo ubytování za cenu od 50 do 120 korun, mohli přečkat mrazivé noci v suchu, teple a zdarma. Krizový režim a ubytování v Českých Budějovicích využilo až patnáct lidí. V jídelně se sice musí přes noc sedět, ale zájem klientů svědčí o tom, že službu rádi využili. Celodenní ubytování je v domě zcela naplněno, volná nyní bývají jen lůžka na nocleh. Je moc dobře, že tato organizace pomáhá těmto lidem bez domova, když jim jídlo a ubytování, které jim poskytuje pomáhá přečkat toto pro ně velmi těžké období.
Zobrazit více
Výstaviště České Budějovice se opět otevírá
Třídenní Podzimní trhy odstartují v pátek 4. září a vstupné je zdarma. Výstaviště České Budějovice a.s. pořádá první akci od ukončení vládních opatření. Jediná akce, která v letošním roce proběhla, byl v únoru Mezinárodní pivní festival. Veškeré další události, které byly naplánovány, musely být zrušeny, tedy Slavnosti piva, Dětský den s Armádou ČR, Hobby, Stavební veletrh, konference a také mezinárodní výstava Země živitelka.
Zobrazit více