Explozi domu předcházela vražda
Nebyla to nešťastná událost, ale dvojnásobná vražda a úmyslné zapálení domu. Policistům se podařilo objasnit tragédii, která se odehrála na Štědrý den na Lidické třídě v Českých Budějovicích. V troskách domu zde byly nalezeny tři mrtví. Kromě dvojnásobné vraždy kriminalisté tragédii prověřují také jako zločin obecného ohrožení. Exploze s požárem totiž ohrozily i okolí domu. Z důvodu složitosti celého případu byla nřízena soudní pitva. Policejní mluvčí uvedl, že žena a chlapec zemřeli násilnou smrtí ještě před požárem domu. Zajištěné důkazní materiály a další prověřené skutečnosti nasvědčují tomu, že muž po dvojnásobné vraždě uvedený dům za použití propanbutanových lahví zapálil a sám v prostoru přilehlé garáže domu uhořel. Je však velmi pravděpodobné, že celý případ bude nakonec odložen. Pokud totiž další šetření nepřinesou nové okolnosti, zemřelou osobu není možné trestně stíhat. Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda uvedl, že nikdo z obyvatel okolních domů na Lidické třídě nepožádal město o náhradní ubytování. Penziony a další ubytovací zařízení v okolí se nabídli obyvatelstvu z okolí tragedie případně pomoci s nouzovým ubytováním.
Kam dál?
IGY omezí provoz na jednom ze svých parkovišť
Vy, kdo pojedete nakupovat do budějovického obchodního centra IGY dopoledne o následujících víkendech vlastním automobilem by měli správně zvolit parkoviště. O sobotách a nedělích v listopadu, vždy od rána do 11 hodin, bude totiž zavřené parkoviště při příjezdu z Pekárenské ulice. Pracovníci zde budou montovat obrubníky ke garážím obchodního centra. Zákazníci mohou i v tomto čase využít plnou kapacitu parkoviště v nové části IGY – příjezd z ulice Fr. Šrámka. Po 11 hodině, po ukončení prací, bude i v sobotu a v neděli k dispozici zákazníkům i parkoviště s vjezdem z Pekárenské ulice.
Zobrazit více
Mladý řidič přišel při autonehodě o život
Devatenáctiletý řidič podlehl zraněním, která utrpěl při vážné dopravní nehodě. Stala se v úterý mezi obcemi Mokré a Lipí. Podle policejního mluvčího mladík pravděpodobně vlivem rychlé jízdy sjel s vozidlem do silničního příkopu. Vozidlo se pak převrátilo a řidič z něj vypadl. Na místě zraněnému poskytoval laickou resuscitaci další řidič a také cyklistka, a to až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Mladý řidič však krátce po nehodě i přes péči lékařů podlehl zraněním. Nehodu dále šetří českobudějovičtí policisté. Můžeme už jen smutně přemýšlet, zda by mladíkovi zachránily život bezpečnostní pásy. Devatenáctiletý řidič je 32. obětí letošních nehod na jihočeských silnicích.
Zobrazit více
Had cestoval v kupé zdarma
V sobotu 27. dubna ráno před osmou hodinou vyděsil ženu cestující ve vlaku na trase Plzeň – Brno had lezoucí po závěsu okna v kupé. Všimla si ho při zastávce v Českých Budějovicích. Neškodná korálovka vyděsila ženu, která si jí všimla na závěsech okna ve svém kupé. Na pomoc přispěchali speciálně vyškolení strážníci, kteří nejedovatou korálovku sedlatou odchytili a převezli do zoo v Hluboké nad Vltavou. Paní, která plaza objevila, se nic nestalo, ale odjezd vlaku se kvůli tomu zdržel. Jak se užovkovitý had do vlaku dostal, se nepodařilo zjistit. I s překvapením tohoto druhu musí v dnešní době cestující počítat.
Zobrazit více
