Dětská pohotovost v Českých Budějovicích nebude tři dny v provozu
Ve dnech 19. až 21. dubna nebude k dispozici Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost," informuje přes Velikonoce nápis na dveřích v pavilonu D nemocnice v Českých Budějovicích, kde se na dětském oddělení nachází dětská pohotovost.
Kam dál?
IGY omezí provoz na jednom ze svých parkovišť
Vy, kdo pojedete nakupovat do budějovického obchodního centra IGY dopoledne o následujících víkendech vlastním automobilem by měli správně zvolit parkoviště. O sobotách a nedělích v listopadu, vždy od rána do 11 hodin, bude totiž zavřené parkoviště při příjezdu z Pekárenské ulice. Pracovníci zde budou montovat obrubníky ke garážím obchodního centra. Zákazníci mohou i v tomto čase využít plnou kapacitu parkoviště v nové části IGY – příjezd z ulice Fr. Šrámka. Po 11 hodině, po ukončení prací, bude i v sobotu a v neděli k dispozici zákazníkům i parkoviště s vjezdem z Pekárenské ulice.
Zobrazit více
Extraligový Motor na výhru stále čeká
Nováček v extralize z Českých Budějovic na první výhru v soutěži stále čeká. Po dlouhé koronavirové pauze prohráli hokejisté Madeta Motoru v dohrávce čtvrtého kola v zápase hraném bez diváků s Karlovými Vary 4:5, přestože ještě šest minut před koncem vedli o jeden gól. V pondělí hrají Jihočeši další domácí utkání s Mladou Boleslaví od 17:30 hod..
Zobrazit více
Začíná letní kulturní program na slepém rameni řeky Malše
Budějovické kulturní léto přinese 257 akcí. Řada z nich je zdarma. Několik hudebních festivalů, jména jako Dan Bárta, Wabi Daněk či izraelský jazzový kontrabasista Avishai Cohen. Radnice řadu z nich dotuje sumou 4,7 milionu korun. Budějovice mají nabízet zejména přes letní sezonu to, co by sem přitáhlo turisty. Mezi největší akce patří Jihočeský jazzový festival, kde mj. zahraje 6. srpna Avishai Cohen. Akcí je o 57 víc než loni. Výrazně se zapojila Jihočeská vědecká knihovna, hvězdárna a klub Living Room, kteří vytvářejí aktivity jak pro rodiny s dětmi, tak pro dospělé. Fungeje Galerie Mariánská, objeví se i Robert Vano. K tradici patří Kinematograf bratří Čadíků – zdarma promítne české snímky Sedmero krkavců, Život je život a Gangster Ka – slavnosti Emy Destinnové, Město lidem – lidé městu nebo hudební přehlídka Central Park Slavie. Radniční léto slibuje 25 večerů, především pohádky, ale i muzikál Cyrano a zahrají Nezmaři, Samson nebo Wabi Daněk. Město rozšířilo sérii Hudební večery na náměstí, vystoupí 13 kapel. V minulých letech měly tyto kulturní akce velký úspěch, což můžeme očekávat i letos.
Zobrazit více