U českobudějovické nemocnice vyroste nový most
Nový plán města počítá s novou cestou přes řeku Vltavu, odsouhlasila rada města. Pokud bude s návrhem souhlasit i zastupitelstvo, v budoucnu by nedaleko nemocnice mohl vyrůst nový most. Zatím mohou most využívat pouze cyklisté a pěší, po úpravě by ho mohli využívat také automobily.
Where now?
V centru Českých Budějovic prošel zvonkový průvod
České Budějovice uspořádaly s několika partnery oblíbený zvonkový průvod. Děti zvonily, soutěžily, zpívaly s Českým rozhlasem a na závěr prošly s Pohádkovým ministrem míru a smíření, historickou částí města až na náměstí Přemysla Otakara II. Zde dostaly do zvonečků bombóny a mohly si poslechnout vánoční koledy. Děkujeme Českému rozhlasu, statutárnímu městu České Budějovice, KČT, ČUS a dalším organizacím, které umožňují pořádat v našem městě tak hezké akce, sdělili rodiče dětí. Jižní Čechy pohádkové se konají přibližně ve 20 městech a obcích ČR. Tato akce je velmi oblíbená a jistě bude pořádána i v následujících letech.
Show more
S primátorem na téma doprava a kultura
Město České Budějovice pořádá Setkání s primátorem. Aut v ulicích přibývá, jaký má radnice recept na zlepšení dopravy v jihočeské metropoli? Dočká se Jihočeské divadlo, které letos oslaví 100 let, nového zázemí? A co Budějčákům přinese nový teplovod z Temelína? I tyto otázky zazní ve středu 30. ledna při Setkání s primátorem. Představitelů krajského města se můžete ptát také vy. Debatu s prvním mužem českobudějovické radnice Jiřím Svobodou, jeho náměstky Jurajem Thomou a Františkem Konečným i představiteli významných firem se pořádá v obřadní síni historické budovy českobudějovické radnice. Setkání budete moci sledovat od 9 hodin v přímém přenosu na webu Českobudějovickéhé radnice. Účastníkům debaty můžete pokládat dotazy i vy občané města České Budějovice a okolí.
Show more
Právě teď je doba na očkování proti klíšťatům
Zápal mozkových blan, vysoké horečky nebo zvracení. To jsou jen některé příznaky klíšťové encefalitidy. Předejít se této nemoci dá očkováním, na které je podle odborníků teď ideální čas. Lékaři z infekčního oddělení českobudějovické nemocnice uvádějí, že první dvě dávky se dají stihnout do léta. A zajišťují devadesátiprocentní účinnost s tím, že dokončení očkování by se uskutečnilo na podzim. Jinak je tomu v případě lymeské boreliózy. Na nemoc, jíž se v loňském roce v kraji nakazilo 453 lidí, totiž zatím očkování neexistuje. Do budoucna by tomu ale mohlo být jinak. I jihočeští vědci se podílejí na výzkumu, který by mohl do budoucna vést k vývoji vakcíny. Zatímco ještě před lety byla otázka očkování proti lymeské borelióze, nemoci způsobené bakterií rodu Borrelia teď se zdá, že se blýská na lepší časy. Svou zásluhu na tom můžou mít i vědci z Akademie věd České republiky. Jsou totiž součástí evropského projektu, jenž je zaměřený na hledání vakcíny proti této nemoci.
Show more
