Letní plovárna v Českých Budějovicích
V poslední době mnoho teplých dnů láká velké množství násvtěvníků na letní plovárnu v Českých Budějovicích.
Velká obsazenost na českobudějovické letní plovárně na Sokolském ostrově láká mnoho lidí k ochlazení před tropickými teplotami. Hosté tu hledají relaxaci, i když odpolední teploty atakují již tropických 30 stupňů celsia.
Obsazenost plovárny byla téměř z maximální kapacity zaplněna.
Plovárna je v provozu každý den od 9 do 20 hod.
Nosit roušky v areálu plovárny není nutné, ale je povinnost předložit potvrzení o testu na Covid-19.
Where now?
Cesta do finále KP vede přes Český Krumlov
První zápas se hraje v pátek večer v 19hod. na stadionu Slavoje! Českobudějovický trenér Jiří Fedur prý neměl svůj tip, jak středeční duel ve Veselí dopadne. „Tady je možné všechno! Výsledek 2:0 pro domácí odpovídá tomu, že se nedalo moc kalkulovat, kdo postoupí. Podle zpráv, které mám, došlo i ke hromadné rvačce, takže to byl boj," komentuje Jiří Fedur čtvrtfinálovou sérii, která jako jediná dospěla ke třetímu dějství. Hokejisté Českého Krumlova po odečtení devíti bodů David servisu vyhráli základní část krajské ligy. „Určitě se nám pojede v pátek lépe do Krumlova než do Písku," prohlašuje Jiří Fedur, aniž by chtěl kohokoli podcenit. „Ono platí, co říká každý trenér, že play off je něco jiného. Vidíme to na Motoru a uvidíme to i v extralize, že překvapení se dějí. Jen si nikdo nepřeje, aby to bylo na jeho účet, a nepřeji si to ani já," podotýká kouč, který kvůli trestu nesměl v 1. kole na střídačku. Domácí zápas sledoval z restaurace společně s prezidentem klubu, zatímco tým koučoval Roman Fousek za asistence Františka Mrázka, jenž nesmí hrát. „Věřím, že v pátek už se na střídačce objevíme, protože trest není adekvátní," postěžoval si Fedur. O kvalitách hokejistů Českého Krumlova nechtěl příliš hovořit. „Řeknu jedno, a to, že věřím v sílu našeho mužstva. Když kluci podají výkon v rámci svých možností, tak bychom měli postoupit dál. Ale hraje se na ledě." Po posledním vzájemném utkání zaznělo z David servisu, že tvrdý, agresivní hokej technicky založeným oporám Krumlova nesedí. „Je to bojovné, dobře bruslící mužstvo, které je, myslím, i dobře poskládané. Což ukázalo tím, že hrálo celou sezonu na čelo. V kraji patří do špičky, takže pozor na ně!" varuje Jiří Fedur. Věří, že David servis má v arzenálu dost hokejových zbraní, aby „medvědy"vyřadil. „Každé mužstvo má na soupeře recept. Věřím, že my jsme pro každého nepříjemným soupeřem a budeme pokračovat v tom, co hrajeme celou sezonu," poznamenal pro Deník Jiří Fedur. Do sestavy se vrací po jednom utkání útočník David Janda. „Budeme kompletní, a to mě utvrzuje v tom, že bychom měli uhrát solidní výsledek," uvedl kouč. David servis přišel o výhodu domácího prostředí v případném třetím zápase, o to důležitější je pro něj zahájit sérii vítězstvím. Ví, že v Pouzarově centru nastoupí v semifinále jen jedenkrát… a to v neděli od 18 hodin.
Show more
Afrika v budějovickém IGY
Až z Afriky přivezl k ochutnání různých plochů dovozce food projekt Virunga. Tropické ovoce, zralé bez chemie. Dále bylo v nabídce sušené ovoce, výborný čaj a džemy. Zájem byl veliký a tvořily se velké fronty.
Show more
Českobudějovické náměstí plné motocyklů
Sraz motorkářů přivítal stroje všech velikostí a kubatur. Na Štědrý den se opět konal sraz motorkářů v centru Českých Budějovic. Náměstí Přemysla Otakara II. zaplnily stroje všech kubatur a některým nechyběla ani vánoční výzdoba. Účastníci přijeli nejen z města ale i z dalekého okolí města České Budějovice. Stání pro motorky bylo letos vyhrazeno po stranách náměstí a bylo tentokrát kvůli menší účasti dostatečné. V některých letech ale zabraly mašiny a jejich jezdci prakticky každý volný kousek prostoru, takže pouhé projetí okolo Samsonovy kašny bylo záležitostí jen trpělivého popojíždění v nekonečné hučící koloně za neodmyslitelného burácení motorů. Věříme, že příští rok na Štědrý den bude motorkářská účast minimálně stejná jako v letošním roce.
Show more
