Podpora pro centrum Bazalka
Aktivně pomoci hendikepovaným dětem vykročlili společně Jednota, jihočeská Madeta, Poděbradka, která je výrobcem Dobré vody a společnost Europasta. Dobročinné akce se aktivně zúčastnili také zákazníci supermarketů Trefa, kteří svými nákupy vybraných výrobků Madeta, Dobrá voda a Bratři Zátkové označených logem „Vaše koruna pro Bazalku", rozhodli o výši příspěvku. Za každý takto označený výrobek, nakoupený v průběhu měsíce listopadu v supermarketech Trefa, byla věnována jedna koruna na konto Centra Bazalka. Celková výše příspěvku pro Bazalku tak dosáhla rekordních 75578 korun. Letos je to již 11 let co Centrum Bazalka pomáhá rodinám s péčí o děti s těžkým zdravotním postižením z celých Jižních Čech. Všichni rodiče postižených dětí velice děkují všem občanům, co do sbírky přispěli. Zajisté se bude tako velmi přínosná sbírka opakovat i v roce 2016.
Where now?
Advent v Českých Budějovicích
Letošní Advent začne s hudebním programem 29. listopadu. Zahraje místní radio᠆šanson skupiny Líný kvartet. Těšit se můžete o Vánocích i na Jiřího Schmitzera, Ivana Hlase či Irenu Budweiserovou. Zajímavostí bude duo Flaškinet, které hraje na skleněné lahve. Netradičně se letos dění na náměstí Přemysla Otakara II., kde se program soustředí, koná i v pondělí 23. prosince. To v loňském roce nebylo. Dočkáte se i oblíbeného ledového kluziště o ploše 640 m². Letos pořadatelé negarantují, že se stihne od prvního dne. Vybrán je už i vánoční strom. Již nám nezbývá než se těšit na krásnou předvánoční atmosféru a výborný program na českobudějovickém náměstí.
Show more
O. Bláha vychytal Motoru semifinále play-off
Trenéři na něj vsadili a on jim důvěru na sto procent vrátil. Ondřej Bláha odchytal v brance Motoru kompletní čtvrtfinále play off první ligy proti Benátkám nad Jizerou a měl velký podíl na postupu svého týmu, který vyhrál 4:2 na zápasy. Byla pro vás čtvrtfinálová série doposud životním zážitkem? Tedy hokejovým? Bylo to něco mimořádného a jsem strašně rád, že jsem to mohl prožít. Ale věřím, že mě čekají ještě větší hokejové zážitky. Kde se podle vás série s Benátkami lámala? Byl to určitě čtvrtý zápas na ledě soupeře. Domácí vedli v sérii 2:1 a ve čtvrtém utkání hráli skoro pořád přesilovku. Bylo to těžké, ale dokázali jsme dát v samotném závěru gól a ten zápas vyhrát. Pokud bychom prohrávali 1:3, tak už bychom to otáčeli asi hodně těžko. Benátky hrály hodně důrazně. Nezaskočily vás tvrdou hrou? Ani bych neřekl. Skoro bych řekl, že jsme je mydlili ještě víc než oni nás. Trenéři na vás vsadili jako na prvního gólmana a odchytal jste celou sérii. Je pro gólmana důležité vědět, že mu trenéři věří? Určitě. Jsem rád, že jsem od trenérů dostal důvěru a snažím se ji maximálně splácet. Jak složité bylo pro gólmana chytat na studeném stadionu v Benátkách, kde je teplota o nějakých patnáct stupňů nižší než ve Vaší domovské Budvar aréně? Možná na začátku zápasu je v brance chvilku chladno. Ale potom se člověk rychle dostane velice rychle do varu. Zvlášť, když dorazí tolik fanoušků od nás. Na šestý zápas přijelo až neuvěřitelné množství českobudějovických fanoušků. Pomohli vám? Naši diváci jsou naprosto skvělí a můžeme se na ně spolehnout. Strašně moc nám pomáhají. Je až neuvěřitelné, kolik jich za námi přijelo a patří jim velké poděkování. Závěrečnou děkovačku jsme si s nimi parádně užili. V semifinále vás čeká Třebíč. Bude to ještě těžší soupeř než Benátky? Bude to hlavně asi trochu jiný soupeř. Třebíč má řadu technických hokejistů. Ale to my také. Trošku si odpočineme a pak se na ně dobře připravíme.
Show more
Den vědců na Jihočeské univerzitě
Bezpečnost je hlavní téma letošního ročníku akce s názvem Den vědců. Tu již několik let pořádá pro veřejnost Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Návštěvníci akce dozví nejen to, jaká nebezpečí na ně na internetu a sociálních sítích číhají, zjistit budou moci i to, jaké forenzní nástroje používají a jaké jsou zpravodajské složky státu pro analýzu mobilních telefonů. Rovněž návštěvníci uvidí, jak probíhá takový běžný pracovní den vědce v laboratoři, jaké ochranné pomůcky vědci při své práci používají a mnoho dalších zajímavostí. Do některých aktivit se budou moci zájemci z řad veřejnosti sami zapojit. Akce se bude konat v budově Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Tuto velmi zajímavou akci si nenechte ujít, protože toto téma bude pro mnohé z Vás velmi užitečné.
Show more