Řidiči si z křižovatky u Mercury nic nedělají
Značky, ani policejní kontroly nedokázaly přimět řidiče, aby dodržovali pravidla na křižovatce ulic Žižkova a Nádražní. Právě výjezd od Mercury centra přes novou světelnou křižovatku do Nádražní ulice je vyhrazený pouze pro autobusy a trolejbusy, navzdory zákazu vjezdu se jim ale stále staví do cesty osobní auta. Radnice by proto chtěla změnu dopravních poměrů, která platí už od léta, ještě více zdůraznit. Zvažujeme doplnit značení červenými pruhy ve vozovce, aby už změnu nebylo možné snadno přehlédnout, řekl náměstek primátora. Dopravní policie ale takovéto opatření nepovažuje za ideální řešení. V posledních se měsících městská policie zaměřuje na provinilce, při průjezdu místem, kde platí pro běžnou dopravu zákaz vjezdu, nachytala přes tisíc řidičů. Řada z nich totiž tvrdí, že si značek upozorňujících na změnu všimla na poslední chvíli a už nestihli zareagovat. Právě proto chce radnice změnu vyznačit výrazně přímo na vozovce. Takovéto řešení by mohlo pomoci s vyřešením celé situace. O případných změnách a úpravách Vás budeme včas informovat.
Where now?
Podpora pro centrum Bazalka
Aktivně pomoci hendikepovaným dětem vykročlili společně Jednota, jihočeská Madeta, Poděbradka, která je výrobcem Dobré vody a společnost Europasta. Dobročinné akce se aktivně zúčastnili také zákazníci supermarketů Trefa, kteří svými nákupy vybraných výrobků Madeta, Dobrá voda a Bratři Zátkové označených logem „Vaše koruna pro Bazalku", rozhodli o výši příspěvku. Za každý takto označený výrobek, nakoupený v průběhu měsíce listopadu v supermarketech Trefa, byla věnována jedna koruna na konto Centra Bazalka. Celková výše příspěvku pro Bazalku tak dosáhla rekordních 75578 korun. Letos je to již 11 let co Centrum Bazalka pomáhá rodinám s péčí o děti s těžkým zdravotním postižením z celých Jižních Čech. Všichni rodiče postižených dětí velice děkují všem občanům, co do sbírky přispěli. Zajisté se bude tako velmi přínosná sbírka opakovat i v roce 2016.
Show more
Ve Stromovce si brzy dáte občerstvení
Stan s občerstvením se zanedlouho objeví ve Stromovce v Českých Budějovicích. Za rok ho nahradí dřevěná konstrukce. Je to největší českobudějovický park, kam se lidé dostanou z centra za pár minut, který slouží jako rekreačně sportovní místo pro mnoho lidí a každý tam rád zavítá. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že si tam budou moci dát kávu a další nápoje i něco drobného k jídlu. Město totiž část pozemku do 31. října 2020 pronajalo společnosti, která se bude zároveň starat o čistotu veřejných WC, protože stánek bude v jejich blízkosti. Příští rok, po domluvě s životním prostředím, vystřídá mobilní stánek s dřevěnou konstrukcí, který do krajiny parku lépe zapadne.
Show more
Afrika v budějovickém IGY
Až z Afriky přivezl k ochutnání různých plochů dovozce food projekt Virunga. Tropické ovoce, zralé bez chemie. Dále bylo v nabídce sušené ovoce, výborný čaj a džemy. Zájem byl veliký a tvořily se velké fronty.
Show more
