Futsalisté Dynama České Budějovice poraženi v Chrudimi
Futsalisté Dynama České Budějovice začali letošní ročník první ligy porážkou v hale loňského mistra v Chrudimi 1:2.
Jihočeši působí v nejvyšší soutěži druhým rokem a v úvodu soutěže proti nejslavnějšímu klubu historie našeho futsalu potvrdili, že už zdaleka nejsou nějakým zakřiknutým nováčkem.
Můžeme Dynamu v letošní sezoně přát mnoho stěstí a sportovních úspěchů.
Wo jetzt?
Nové semafory na Husově třídě v Českých Budějovicích
Přijde doba, kdy řidiči vyšší rychlostní stupeň nezařadí. Při cestě z centra města na budějovická sídliště totiž řidiče přibrzdí další semafory. Budějovičtí totiž naplánovali, že mezi zastávkami MHD u výstaviště vznikne nový světelný přechod pro chodce. Ještě před osazením světelné signalizace se jedna ze zastávek u výstaviště posune asi o 15 metrů. Několik let se také hovoří o záměru zřídit světelnou křižovatku jen pár desítek metrů odtud, v místě zvaném u kapličky. To aby auta mohla snáze najíždět z vedlejší silnice na Husovu třídu. Na zhruba sedm set metrů dlouhém úseku by tak byly už čtvery semafory. Signál na semaforů u přechodu mezi zastávkami nastavíme tak, aby semafor zbytečně nezdržoval dopravu, řekl jeden z navrhovatelů a připustil, že další semafory provoz pozdrží. Na druhou stranu se významně zvýší bezpečnost chodců. Ti jsou ohroženi hlavně na víceproudých komunikacích, mezi něž patří i zmíněný úsek Husovy třídy. Úpravy přechodu a posunutí zastávek by Budějovičtí rádi stihli ještě letos. Záviset bude ovšem na tom, kdy se kraj pustí do plánované opravy povrchu v této části Husovy třídy. Přetíženému dopravnímu uzlu pomohou i přímé odbočovací pruhy, jaké známe třeba z křižovatky Lidická a Mánesova. V plánu je i lávka pro pěší přes Dlouhou louku. Jedinou změnou tak zatím zůstane nový světelný přechod u výstaviště, s jehož vyznačením chce město počkat na zahájení rekonstrukce povrchu části Husovy třídy v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Na Sádkách a Ant. Sovy. Všechny uvedemé úpravy komunikací jsou ještě závislé na dadších jednáních, která budou v nejbližších dnech pokračovat. Občané se tak mohou těšit na další zvýšení bezpečnosti provozu.
Zeig mehr
IGY omezí provoz na jednom ze svých parkovišť
Vy, kdo pojedete nakupovat do budějovického obchodního centra IGY dopoledne o následujících víkendech vlastním automobilem by měli správně zvolit parkoviště. O sobotách a nedělích v listopadu, vždy od rána do 11 hodin, bude totiž zavřené parkoviště při příjezdu z Pekárenské ulice. Pracovníci zde budou montovat obrubníky ke garážím obchodního centra. Zákazníci mohou i v tomto čase využít plnou kapacitu parkoviště v nové části IGY – příjezd z ulice Fr. Šrámka. Po 11 hodině, po ukončení prací, bude i v sobotu a v neděli k dispozici zákazníkům i parkoviště s vjezdem z Pekárenské ulice.
Zeig mehr
Bude u nemocnice České Budějovice most přes řeku ?
S vybudováním nové silnice přes řeku počítá chystaná změna územního plánu v Českých Budějovicích. Zelenou jí dala rada města. Pokud bude s návrhem souhlasit i zastupitelstvo, v budoucnu by nedaleko nemocnice mohl vyrůst nový most. Sloužit může nejen pro pěší a cyklisty, jak připouštějí dosavadní pravidla, ale i automobilům. S mírnými obavami přijímají obyvatelé Českých Budějovic plán radnice postavit mezi nemocničním areálem a kruhovým objezdem u Litvínovic nový most přes Vltavu. Protože má sloužit v omezené míře i automobilovému provozu, zaznívá z řad místních podezření, zda to není jen první krůček k daleko větším úpravám dopravní situace.
Zeig mehr