Rekonstrukce školy v Bezdrevské ulici
Žáci českobudějovické Základní školy a Základní umělecké školy Bezdrevská se mohou od nového školního roku těšit na nové učebny. O prázdninách došlo k rekonstrukci ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých. Po prázdninách došlo k rekonstrukci ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích. Jedná se o čtyři technické a přírodovědné třídy, které byly podle náměstka primátora, přistaveny na stávající přízemí jako nástavba jednoho patra. Stavba zahrnuje i schodiště a výtah s rampou u hlavního vstupu školy umožňující bezbariérový přístup. Rekonstrukce vyšla na hodnotu přesahující 26 milionů korun. Vybavení školy stálo dalších necelých 9 milionů korun.Wo jetzt?
Policie hledá noční chuligány
Problém několika lidí řešili v neděli po čtvrté hodině ráno českobudějovičtí strážníci. K vyřizování účtů neváhali soupeři podle svědků v ulici B. Smetany využít ani popelnice, které tady stály. Když strážníci přijeli na místo, účastníky potyčky už v ulici nenašli, ale natrefili na ně nedaleko. Byla mezi nimi také devatenáctiletá dívka, která se do křížku se zákonem dostala již v době své nezletilosti. Dotyčná mladá žena i její společníci prý popřeli, že by se vzájemně napadali. Vysypanou popelnici měl podle nich na svědomí jejich další kamarád, který však z místa utekl ještě před příjezdem strážníků. Ve spěchu dokonce na místě zanechal zaparkované vozidlo tak, že ho strážníci museli nechat jako překážku silničního provozu odtáhnout. Provozovatel tohoto vozidla bude nyní muset zaplatit odtah vozidla a pokutu do výše 2000,- Kč. Policisté stále po pachateli pátrají.
Zeig mehr
Nastala nejhorší zima za několik posledních let
Od rána do dvou hodin odpoledne Správa a údržba silnic musela provádět údržbu na všech silnicích Jihočeského kraje. Na Správě úpravy silnic v Českých Budějovicích je živo. Podle provozního úseku Správa úpravy silnic napadlo třeba na Prachaticku, kde byla situace nejobtížnější, až 25 cm sněhu. Po dvanácté hodině sněžení ustalo a správa silnic se dala do dočišťování. Rovněž popadalo mnoho stromů, větví. Sypači nejvíce jezdili do spodní části Šumavy. Na jihu se udržuje 186 tras. Zapojeni do situace jsou vozidla, nakladači, dispečeři, radličky odhrnující sníh, které museli kvůli nedělnímu stavu počasí posílit.
Zeig mehr
Ano posiluje i v Budějovicích
Hnutí Ano získalo v Českých Budějovicích 13 mandátů, což je o 1 více než v minulých komunálních volbách. Vítězství ale neobhájilo. Ani získaných 24% nestačilo na vítězství, popsal výsledek voleb J. Svoboda.
Zeig mehr