Jihočeským restauracím schází zahraniční hosté
Wo jetzt?
Nadrozměrný náklad v Jihočeském kraji
Tento čtvrtek pojede napříč Jihočeským krajem nadrozměrný náklad za doprovodu dopravní policie z oddělení silničního dohledu. Ve čtvrtek po 20. hodině vyjede souprava dvou vozidel s doprovodnými vozidly transportní firmy z Prachatic směrem na státní hranici s Rakouskou spolkovou republikou. Nadrozměrný náklad pojede přes území tří okresů, než opustí Českou republiku. Plánovaná trasa povede z Prachatic ke křižovatce se silnici II/145, dále směrem na Netolice až ke křižovatce se silnicí I/20 u Češňovic. Odtud pojede souprava do Českých Budějovic, kde se po hlavním městském okruhu přesune k výpadovce na Kamenný Újezd po silnici I/3. Zde transport pokračuje přes Velešín na Kaplici a dále k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště. Státní hranici by měl transport překročit jednu hodinu po půlnoci. Pro řidiče je zde upřesnění rozměrů soupravy. Jedná se o nadrozměrný náklad kovové konstrukce o šíři 5,8 metrů, délky 16 metrů a výšky 4,5 metru. Dopravní policie zajistí průjezd po uvedených komunikacích. Pokud bude třeba, policie žádá řidiče, aby dbali včech pokynů.
Zeig mehr
Cesta do finále KP vede přes Český Krumlov
První zápas se hraje v pátek večer v 19hod. na stadionu Slavoje! Českobudějovický trenér Jiří Fedur prý neměl svůj tip, jak středeční duel ve Veselí dopadne. „Tady je možné všechno! Výsledek 2:0 pro domácí odpovídá tomu, že se nedalo moc kalkulovat, kdo postoupí. Podle zpráv, které mám, došlo i ke hromadné rvačce, takže to byl boj," komentuje Jiří Fedur čtvrtfinálovou sérii, která jako jediná dospěla ke třetímu dějství. Hokejisté Českého Krumlova po odečtení devíti bodů David servisu vyhráli základní část krajské ligy. „Určitě se nám pojede v pátek lépe do Krumlova než do Písku," prohlašuje Jiří Fedur, aniž by chtěl kohokoli podcenit. „Ono platí, co říká každý trenér, že play off je něco jiného. Vidíme to na Motoru a uvidíme to i v extralize, že překvapení se dějí. Jen si nikdo nepřeje, aby to bylo na jeho účet, a nepřeji si to ani já," podotýká kouč, který kvůli trestu nesměl v 1. kole na střídačku. Domácí zápas sledoval z restaurace společně s prezidentem klubu, zatímco tým koučoval Roman Fousek za asistence Františka Mrázka, jenž nesmí hrát. „Věřím, že v pátek už se na střídačce objevíme, protože trest není adekvátní," postěžoval si Fedur. O kvalitách hokejistů Českého Krumlova nechtěl příliš hovořit. „Řeknu jedno, a to, že věřím v sílu našeho mužstva. Když kluci podají výkon v rámci svých možností, tak bychom měli postoupit dál. Ale hraje se na ledě." Po posledním vzájemném utkání zaznělo z David servisu, že tvrdý, agresivní hokej technicky založeným oporám Krumlova nesedí. „Je to bojovné, dobře bruslící mužstvo, které je, myslím, i dobře poskládané. Což ukázalo tím, že hrálo celou sezonu na čelo. V kraji patří do špičky, takže pozor na ně!" varuje Jiří Fedur. Věří, že David servis má v arzenálu dost hokejových zbraní, aby „medvědy"vyřadil. „Každé mužstvo má na soupeře recept. Věřím, že my jsme pro každého nepříjemným soupeřem a budeme pokračovat v tom, co hrajeme celou sezonu," poznamenal pro Deník Jiří Fedur. Do sestavy se vrací po jednom utkání útočník David Janda. „Budeme kompletní, a to mě utvrzuje v tom, že bychom měli uhrát solidní výsledek," uvedl kouč. David servis přišel o výhodu domácího prostředí v případném třetím zápase, o to důležitější je pro něj zahájit sérii vítězstvím. Ví, že v Pouzarově centru nastoupí v semifinále jen jedenkrát… a to v neděli od 18 hodin.
Zeig mehr
Aktuální uzavírky silnic okresu České Budějovice
Přelom června a července se neobejde bez uzavírání na silnic okresu České Budějovice. Od 24. července od 18:00 hodin do 26. července 23:59 bude uzavírka silnice III/15429, Jílovice, a to z důvodu konání akce "Jílovická pouť". Objížďka - bez rozlišení: místní komunikace, Jílovice přes: silnice III/15428, místní komunikace. Do 30. listopadu potrvá uzavírka v Trhových Svinech. Při uzavírce budou řidiči využívat značené objízdné trasy. Stavební práce uzavřely až do konce prázdnin ulici J. Lomského v Českých Budějovicích. Do konce října je povolená uzavírka v ulici Zeyerova v Českých Budějovicích, a to v úseku ulic M. Vydrové - Budcova - Mateřská škola. Do konce září potrvá rekonstukce mostu na silnici II/146 Hluboká nad Vltavou. Jedná se o úplnou uzavírku. 7. října by měla skončit modernizace silnice II/156 Nová Ves. Jedná se o úplnou uzavírku. Do 18. prosince potrvá úplná uzavírka mezi ulicí Jaselská a Novým Roudným v Českých Budějovicích. Silnici mezi Jankovem a Holašovicemi uzavřela pokládka nového asfaltu vozovky silnice. Úplná uzavírka skončí 10. srpna.
Zeig mehr
