Mladá dívka se pokusila o sebevraždu
Policii se v sobotu podařilo zachránit mladou dívku z Českých Budějovic. Když odešla z domova, rodičům zavolala, že chce skočit pod vlak. O sebevraždu se již dívka v minulosti chtěla pokusit. Policisté okamžitě vytvořili veškerá opatření, která by napomohla k rychlému dohledání dívky, a upozornili i pracovníky Českých drah. Po opakovaných pokusech dovolat se pohřešované dívka telefon zvedla. „V té chvíli již policisté věděli, že se nachází u koridoru, kudy za několik minut projíždí vlak. Komunikace s dívkou se ujala policistka a dokázala ji přesvědčit, aby od svého jednání upustila. S mladou dívkou mluvila do té doby, než přijela policie na osudné místo. Taková jednání se v poslední době vyskytují poměrně často. Je dobré, že tentokrát policie stačila včas zasáhnout a zachránila tím mladý život.
Wo jetzt?
Cyklostezka se opět rozroste
Další část cyklostezky mezi Suchým Vrbným a centrem města by měli už letos na podzim dostat kolaři v Českých Budějovicích. Na pruh pro cyklisty v Průmyslové ulici otevřený v prosinci loňského roku naváže další část stavby. Páteřní cyklotrasa bude pokračovat Alšovou ulicí až k Dukelské. Kvůli šířce komunikace není možné v celé délce vybudovat samostatný pruh pro cyklisty a trasa bude částečně jen vyznačená piktogramy. Součástí akce bude i stavba přemostění přes Mlýnskou stoku. V provozu bude teprve za několik týdnů, Budějovičtí si na ni ale rychle zvyknou a za první část spojnice Suchého Vrbného se zbytkem města jsou rádi. Nezastavuje se ani nad řadou ostrůvků uprostřed stezky, které obepínají sloupy trolejového vedení a nad kterými zpočátku cyklisté užasle kroutili hlavami. Trasa dnes končí u Novohradské ulice, již brzy bude mít ale pokračování až po park v Dukelské. Radnice teď vybírá zhotovitele, ráda by v květnu dospěla do stadia podpisu smlouvy. Realizace má trvat čtyři měsíce, počítáme, že v září, případně v říjnu by mohlo být hotovo. Zájem města České Budějovice všechny cyklisty moc těší a další budování cyklistických tras bude pro kraj velkým přímosem.
Zeig mehr
Strašidla na Dobré Vodě u Českých Budějovic
Strašidelné bytosti se v sobotu po setmění objevily na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Spolek Děti Dobré Vody tu pořádal už čtvrtý ročník halloweenského lampiónového průvodu. Tento nápad vznikl v době, kdy mé dvě dcery byly menší a nebylo tu co dělat. Tak jsem navrhla, že si vezmeme masky a uděláme malý halloweenský průvod. Už první rok se to rozneslo po sociálních sítích a přišlo kolem padesátky dětí, teď jich je nejmíň dvojnásobek jak z Dobré Vody, tak z blízkého okolí, těší hlavní organizátorku akce Kateřinu Trávníčkovou. O tom, že její nápad padl na úrodnou půdu, svědčila nejen spousta capartů, ale i rodičů v maskách. Je fajn se zapojit a na chvilku si zahrát na někoho jiného. Naopak s trochou nervozity se na startu potýkali malí účastníci. A měly k tomu dobrý důvod. Na hrázi rybníka totiž na odvážné účastníky průvodu číhal celý zástup strašidel, za které byly většinou převlečené starší děti. Jejich výkon si vysloužil nejedno vypísknutí úlekem a občas i nějakou tu slzičku a skok do bezpečného náručí rodičů. Jak by ne, projít potmě jen s rozsvíceným lampiónem kolem smrtky či bludičky chtělo pořádnou dávku odvahy, co teprve setkání s krampusem? Právě takovou masku si vlastnoručně připravil jeden starší chlapec. Toto příjemné setkání a jistě pro mnohé děti bude nezapomenutelným zážitkem. Již ted se můžeme těšit na příští strašidelné setkání v příštím roce.
Zeig mehr
U českobudějovické nemocnice vyroste nový most
Nový plán města počítá s novou cestou přes řeku Vltavu, odsouhlasila rada města. Pokud bude s návrhem souhlasit i zastupitelstvo, v budoucnu by nedaleko nemocnice mohl vyrůst nový most. Zatím mohou most využívat pouze cyklisté a pěší, po úpravě by ho mohli využívat také automobily.
Zeig mehr
