Zranění Davida Lafaty
David Lafata nedokončil fotbalové utkání v Hluboké nad Vltavou, když mu obránce domácího mužstva skluzem zlomil kotník. Tento dlouholetý hráč Sparty Praha střílí góly v krajském přeboru už jen pro radost. V dresu rodného Olešníku vyhlášený kanonýr v letošní sezoně už bohužel žádné nepřidá. Na jeho předsvědčivé fotbalové výkony se budeme těšit opět letos na podzim.
Kam dál?
Motor vyloupil Eden a je ve hře o extraligu
Parádní výkon a hodně cenné tři body. První polovinu baráže o extraligu uzavřeli hokejisté ČEZ Motoru vítězstvím 3:1 v Praze na Slavii a vrátili se znovu do hry o účast v nejvyšší soutěži. Již v úterý se Jihočeši představí v Olomouci. V doslova narvaném Edenu, kam hosty přijela povzbudit opět nevídaná skupina fanoušků, byl tým trenéra Petra Rosola od úvodních minut lepší. „Naši diváci byli opět fanstastičtí. Patří jim velké poděkování," vzkazuje trenér skvělým příznivcům klubu. Důležitý první gól padl už ve čtvrtém minutě, kdy napřáhl kapitán Straka a jeho přesná střela jen cinkla o tyčku Furchovy klece. Naštěstí z té správné strany a Jihočeši vedli. V první třetině Jihočeši hráli jako z partesu. Pajič ještě nastřelil v přesilovce tyč a Motor měl i řadu dalších šancí. „Měli jsme navrch a bylaa škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký gól. Mohli jsme odskočit dříve," konstatoval Rosol. Po změně stran Slavia přece jen srovnala krok a ve 29. min. také skóre. Knotova střela od modré se odrazila od Sklenáře a přeletěla výborného Bláhu až do branky. „Bylo jasné, že takové mužstvo, jaké Slavia má, nemůžeme šedesát minut válcovat. Byla tam pasáž, kdy nás Slavia zatlačila, ale gólové šance si nevytvořila. Do toho jsme ji nepustili, i když opticky to možná vypadalo jako docela velký tlak," všiml si kouč. Ve třetím dějství už tahal za delší konec zase Motor a v 54. min. se také dočkal sladké odměny, když se po Nouzově přihrávce trefil přesně do horního růžku Kuchejda. Výhru hostí pak zpečetil po samostatném úniku Nouza. V brance odvedl skvělý výkon Ondřej Bláha, který se vrátil do základní sestavy po dvouzápasové pauze, kdy ho nahradil Gába. „Gábič nebyl minule úplně jistý, tak jsme vsadili na Blaženu, jenž byl vynikající," ocenil výkon gólmana. Motoru výrazně pomohla páteční premiérová barážová výhra s Olomoucí. Hráči se přesvědčili, že i v této soutěži mohou vyhrávat. „Každá výhra pomůže. Všechny bolístky se pak rychleji hojí. Kromě domácího zápasu s Chomutovem, kdy byl soupeř lepší a přehrál nás, jsme v těch dalších měli i trochu smůlu, i když jsme nehráli špatně. Teď se štěstíčko zase malinko přiklonilo k nám. Ale samozřejmě jsme mu šli naproti," ocenil výkony svých svěřenců. Díky výhře se Jihočeši znovu vrátili do boje o extraligu. „Zase jsme tabulku baráže trochu zamotali," šibalsky se Petr Rosol usmál.
Zobrazit více
Chybí členové ČSSD
Někteří kandidáti jihočeské ČSSD si rozmysleli účast v parlamentních volbách na protest vyškrtnutí exhejtmana J.Zimoly. Jejich jména vytištěné stranické kandidátce budou figurovat, ale bezbodově. Z 22 postů je nyní obsazeno 20 a je třeba dalších náhradníků. Lídr kandidátky dnes podá návrhy na její možné doplnění. Věříme, že tím to skončilo, vždyť z 22 jmen zůstalo 12. Nové kandidátky se budou schvalovat na předsednictvu 14. července. Věřme, že ČSSD tuto pro ně nelichotivou situaci co nejdříve vyřeší.
Zobrazit více
Had cestoval v kupé zdarma
V sobotu 27. dubna ráno před osmou hodinou vyděsil ženu cestující ve vlaku na trase Plzeň – Brno had lezoucí po závěsu okna v kupé. Všimla si ho při zastávce v Českých Budějovicích. Neškodná korálovka vyděsila ženu, která si jí všimla na závěsech okna ve svém kupé. Na pomoc přispěchali speciálně vyškolení strážníci, kteří nejedovatou korálovku sedlatou odchytili a převezli do zoo v Hluboké nad Vltavou. Paní, která plaza objevila, se nic nestalo, ale odjezd vlaku se kvůli tomu zdržel. Jak se užovkovitý had do vlaku dostal, se nepodařilo zjistit. I s překvapením tohoto druhu musí v dnešní době cestující počítat.
Zobrazit více