Primář ortopedie vede chirurgy
Úsek chirurgických oborů Nemocnice České Budějovice má nového ředitele. Od 1. ledna 2020 tuto pozici zastává doc. MUDr. Jiří Stehlík, CSc., emeritní primář Ortopedického oddělení. Zásluhou docenta Stehlíka je Ortopedické oddělení jedním z nejlépe fungujících oddělení českobudějovické nemocnice a zároveň široce respektovaným pracovištěm v oboru ortopedie. Panu docentovi, který se těší obrovské přirozené autoritě, přeji v jeho nové funkci potřebnou trpělivost, uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek.
Kam dál?
Navedl policii do domu plného konopí
Pedál sešlápl řidič VW Passat v sobotu odpoledne, když se ho na Novohradské ulici snažili zastavit policisté. Muž se domníval, že strážce zákona setřásl, když ujel v okolních ulicích. Ale spletl se. Policisté za pomoci přivolaných posil zmizelé auto našli v jedné z okrajových částí Budějovic. Hlídka se za mladým mužem vydala do domu, který ukrýval i další překvapení. Pěstírnu konopí se vším všudy, tedy s osvětlením, zavlažováním atd., řekl jeden z policistů. Policisté muže zadrželi a po lékařské prohlídce jej převezli do cely. Pod vlivem drog totiž usedl za volant i přes vyslovený zákaz řízení. Šetření navíc ukáže, zda se muž dopustil trestného činu na úseku návykových látek a drog. Těchto případů stále přibývá, proto je třeba proti nim hned v začátku zasáhnout, tvrdí experti protidrogového oddělení.
Zobrazit více
Nové parkovací zóny v Českých Budějovicích
Od listopadu budou v Českých Budějovicích nové parkovací zóny. Systém, který zatím byl platný v centru města chce radnice rozšířit o Pražské předměstí. Za roční parkovací kartu by měli na předměstí lidé, kteří zde bydlí, zaplatit 400 nebo 500 korun podle místa bydliště. V centru se platí 2000 korun. Sytém má umožnit i řadu slev, například pro tělesně postižené. Podle náměstka primátora osadí v říjnu na předměstí parkovací automaty a upraví dopravní značení. Od 2. října také začne v centru IGY fungovat informační místo dopravního podniku. Tam nebo na magistrátu bude možné vyřídit potřebné doklady. Získat pro obyvatele z předměstí povolení pro parkování půjde i elektronicky. Do budoucna se nebude vydávat karta, dotyčný automobil ale bude evidován v elektronickém systému. Prostřednictvím systému bude parkující vozidla kontrolovat se speciálními čtečkami městská policie. Tento nový parkovací systém zafinancovalo město České Budějovice několika miliony korun.
Zobrazit více
Ve Stromovce si brzy dáte občerstvení
Stan s občerstvením se zanedlouho objeví ve Stromovce v Českých Budějovicích. Za rok ho nahradí dřevěná konstrukce. Je to největší českobudějovický park, kam se lidé dostanou z centra za pár minut, který slouží jako rekreačně sportovní místo pro mnoho lidí a každý tam rád zavítá. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že si tam budou moci dát kávu a další nápoje i něco drobného k jídlu. Město totiž část pozemku do 31. října 2020 pronajalo společnosti, která se bude zároveň starat o čistotu veřejných WC, protože stánek bude v jejich blízkosti. Příští rok, po domluvě s životním prostředím, vystřídá mobilní stánek s dřevěnou konstrukcí, který do krajiny parku lépe zapadne.
Zobrazit více