Nová kavárna u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích
Aktivní městský park BosoNoha s dvaceti herními a smyslovými prvky slavnostně otevře 1. června u Kavárny Lanna u Dlouhého mostu. Současně s ním tady zahájí provoz Kavárna Deníku, komunitní centrum, v němž se budeme setkávat s Vámi, našimi čtenáři, a chystat pro vás zajímavé akce. Užijete si také workshopy, vycházky s nordic-walking holemi, setkat se budete moci s indiány, kartářkou, nutriční terapeutkou, hrát budou dvě kapely. Těšíme se na vás! BosoNoha je aktivní městský park v centru Budějovic u Dlouhého mostu. Na ploše bezmála půl hektaru se nachází třináct pohybových herních prvků, smyslový chodníček pro bosou nohu s různými povrchy, zpevněné plochy pro bezpečnou hru dětí i cvičení. Ale také infocentrum s půjčovnou sportovních potřeb, bistro s prostorem pro rodiny. Chybět nebude pódium pro divadelní představení, koncerty či přednášky. Děti si užijí trampolínu, v parných dnech poslouží osvěžující mlhoviště. Tento městský park bude pro občany velkým přínosem.
Kam dál?
Řidiči si z křižovatky u Mercury nic nedělají
Značky, ani policejní kontroly nedokázaly přimět řidiče, aby dodržovali pravidla na křižovatce ulic Žižkova a Nádražní. Právě výjezd od Mercury centra přes novou světelnou křižovatku do Nádražní ulice je vyhrazený pouze pro autobusy a trolejbusy, navzdory zákazu vjezdu se jim ale stále staví do cesty osobní auta. Radnice by proto chtěla změnu dopravních poměrů, která platí už od léta, ještě více zdůraznit. Zvažujeme doplnit značení červenými pruhy ve vozovce, aby už změnu nebylo možné snadno přehlédnout, řekl náměstek primátora. Dopravní policie ale takovéto opatření nepovažuje za ideální řešení. V posledních se měsících městská policie zaměřuje na provinilce, při průjezdu místem, kde platí pro běžnou dopravu zákaz vjezdu, nachytala přes tisíc řidičů. Řada z nich totiž tvrdí, že si značek upozorňujících na změnu všimla na poslední chvíli a už nestihli zareagovat. Právě proto chce radnice změnu vyznačit výrazně přímo na vozovce. Takovéto řešení by mohlo pomoci s vyřešením celé situace. O případných změnách a úpravách Vás budeme včas informovat.
Zobrazit více
Dětská pohotovost v Českých Budějovicích nebude tři dny v provozu
Ve dnech 19. až 21. dubna nebude k dispozici Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost," informuje přes Velikonoce nápis na dveřích v pavilonu D nemocnice v Českých Budějovicích, kde se na dětském oddělení nachází dětská pohotovost.
Zobrazit více
Vážná dopravní nehoda u Českých Budějovic
Během sobotního odpoledne došlo nedaleko Českých Budějovic u obce Čejkovice k vážné dopravní nehodě. Při této havárii se střetlo několik automobilů. Díky závažnosti této nehody neselo zasahovat několik jednotek záchranné služby a také vrtulnák, který transportoval několik vážně zraněných do českobudějovické krajské nemocnice. Tako dopravní nehoda zablokovala provoz na trase České Budějovice - Písek na dvě hodiny a byla průjezdná jen jednosměrně.
Zobrazit více
