Na Lipno a Hochficht již přijíždí lyžaři
Tuto sobotu zvolna začíná lyžařská sezona na Hochfichtu, Lipně i Kvildě.
Jsou hlášeny výzazné minusové teploty a tak se nedočkaví lyžaři a běžkaři mohou připravit na na kvalitní sníh,
V areálu Hochficht jsou zatím v provozu tři vleky a další mají být za několik málo dní.
Provoz je zatím poklidný a beze front. Další týden by mělo být v provozu 70-80% celého areálu.
Na vrcholcích je momentálně 50 cm sněhu a dole u lanovky asi 20 cm.
Od soboty 10.12.2022 je skiareál denně v provozu.
Kam dál?
Futsalisté Dynama České Budějovice poraženi v Chrudimi
Futsalisté Dynama České Budějovice začali letošní ročník první ligy porážkou v hale loňského mistra v Chrudimi 1:2. Jihočeši působí v nejvyšší soutěži druhým rokem a v úvodu soutěže proti nejslavnějšímu klubu historie našeho futsalu potvrdili, že už zdaleka nejsou nějakým zakřiknutým nováčkem. Můžeme Dynamu v letošní sezoně přát mnoho stěstí a sportovních úspěchů.
Zobrazit více
Kraj nabídl, že odkoupí akcie letiště České Budějovice
Jihočeský kraj v úterý oficiálně nabídl městu České Budějovice, že odkoupí podíl ve společnosti, která se stará o chod letiště v Plané u Českých Budějovic. Město se zdráhá dál podporovat chod letiště, protože příspěvek Budějovic, který letos činí 25 milionů korun, by se měl příští rok zvednout na více než 70 milionů korun. Způsobů, jak se platbě vyhnout je více. Pro město by ale prodej podílu ve zmíněné akciové společnosti mohl být přijatelnou možností. Budějovice by mohly svůj podíl v akciovce kraji prodat. K návrhu by se teď měly vyjádřit politické kluby městského a krajského zastupitelstva. Otázkou ale zůstává cena. Třeba letos je příspěvek města na chod letiště 25 milionů korun. V hledání strategického partnera by mělo být jasněji do konce října. Zatím není jisté, jestli by šlo o případný pronájem areálu nebo nějakou formu podílu na vlastnictví českobudějovického letiště.
Zobrazit více
Lávka přes Vltavu v Českých Budějovicích
Stavba nové lávky pro cyklisty a pěší přes Vltavu u Meteoru v Českých Budějovicích je zase o něco blíže. „Město už má všechny pozemky, ve finále je územní řízení," přibližuje aktuální stav příprav náměstek primátora Petr Holický. Pozemky poskytne například i Povodí Vltavy formou zřízení věcného břemene pro budoucí stavbu. V Rožnově na okraji Českých Budějovic se chystá stavba lávky přes Vltavu pro pěší a cyklisty. Řeku by měla přemostit u areálu TJ Meteor. Město očekává, že se na akci podaří získat dotace. Podle náměstka primátora by se letos mohlo začít stavět a příští rok by lávka mohla být dokončena. V katastru Plané bude pro komunikaci navazující na lávku přes řeku využito pozemkových úprav, které v současnosti probíhají. Při nich mimo jiné pozemkový úřad změní jednu z polních cest na účelovou komunikaci, která dostane i asfaltový povrch a se šířkou čtyři metry ji bude možné využít pro cyklostezku. Pokud se tak skutečně stane, budu rád, že se to povede. Starosta Boršova nad Vltavou Jan Zeman už se svým plánským protějškem dokonce chystanou trasu projel. „Zkoušeli jsme to s Tomášem po poli, když bylo zmrzlé. Z Boršova jsem byl u Plané za patnáct minut," naznačuje Jan Zeman, že pro cyklisty by to byla výhodná cesta nejen pro rekreaci, ale třeba i do zaměstnání, pokud by se podařilo navázat ji na českobudějovické stezky. A podél Vltavy se pak dá dojet až do Týna nad Vltavou. Podle Jana Zemana by se časem mohla trasa rozvinout i na jih k Českému Krumlovu po levém břehu Vltavy. „Přes malebné vísky by se dalo dojet k Třísovu a podél řeky až do Zlaté Koruny," zmiňuje další plány Jan Zeman. Zatím by se mělo příští týden žádat o územní rozhodnutí na stavby, které by cyklisty dovedly od řeky do Plané, pod most na E 55 a dále k železniční vlečce do Homol a pak až k boršovskému železničnímu mostu. Projekt pro stavební povolení by mohl být hotov v dubnu. Tento projekt a dokončená stavba bude velkým přínosem pro lidi bydlící v Rožnově. Bubeme moc rádi, pokud příští rok bude stavba zrealizována a dokončena, říká pan Dvořák, bydlící v okolí městské části Rožnov.
Zobrazit více
